Publiserte artikler

VNL starter

I morgen er det klart for oppstart i Volleyball Nations League, VNL. I løpet av uken skal de seksten beste kvinnelagene i verden spille fire kamper hver. Kampene spilles to forskjellige steder, i Shreveport-Bossier City i USA og Tyrkias hovedstad Ankara. Begge stedene er åtte lag samlet, imidlertid møter ikke lagene alle de sju andre i puljen, men de får fire kamper fordelt på seks dager.

Om to uker spilles to tilsvarende turneringer, da lagene får nye motstandere, og det samme skjer om fire uker, før de åtte beste lagene samles til sluttspill i Ankara 13.-17. juli.

Mennene spiller en tilsvarende turnering, og de har sine kamper de ukene kvinnene ikke spiller. De starter opp om en uke.

Kvinnepuljene som starter denne uken ser slik ut:
I Shreveport-Bossier: USA, Brasil, Japan, Den Dominikanske Republikk, Tyskland, Polen, Sør-Korea, Canada
I Ankara: Tyrkia, Kina, Bulgaria, Nederland, Italia, Belgia, Serbia, Thailand

Du finner alle resultatene her. Alle kampene strømmes på volleyballworld.tv, sjekk her.

Legg igjen en kommentar