Publiserte artikler

Kvalen sveitsisk mester

Jonas Kvalen sveitsisk mester for andre gang. Foto: LUC

Jonas Kvalen og klubben Lausanne Université Club ble sveitsiske mestere for andre år på rad da laget i går slo finalemotstanderne Lindaren Volley Amriswil 3-2 (21-25, 25-23, 25-22, 18-25, 15-11) i den tredje kampen i serien best av fem. Og ettersom Lausanne hadde vunnet de to foregående finalekampene, var det klart for klubbens totalt niende mesterskap.

Lausanne ble bare nr. 3 i grunnserien, og på veien til mesterskapet slo de toeren Schönenwerd i semifinalen før møtet med Amriswil. Tilbake på diagonalplass ble Jonas den avsluttende finalens toppscorer med 23 poeng, derav 2 serveess. Gjennom sesongen var han også lagets toppscorer med totalt 244 poeng.

Se klubbens hjemmeside her.

Legg igjen en kommentar