Publiserte artikler
Japanappell
Vi har tidligere trykket en appell fra Haruya Indo om å støtte Japans hardt plagete befolkning. Hans Åge Aandahl ved ToppVolley Norge har oversatt appellen fra engelsk, og vi trykker den derfor på nytt på norsk.
En appell til alle utøvere og trenere
Japan er i dag i en forferdelig situasjon med store ødeleggelser etter tsunami og massive jordskjelv som har herjet store deler av landet.
Mange liv er gått tapt og store tap påført, samtidig som stadige jordskjelv truer og vanskeliggjør situasjonen.
Over 15.000 er erklært døde eller savnet og dette ventes å øke i omfang. Mange har mistet sine hjem og livsgrunnlag.
Siden hendelsen har mange gitt sin støtte verden over, og det japanske folket er svært takknemlige for hjelpen som gis.
De overlevende står nå som et samlet folk og ønsker å gjenreise nasjonen etter denne tragedien.
Jeg har spurt meg selv hva jeg kan gjøre i en slik katastrofe. Det synes så lite et enkelt menneske kan utrette.
Derimot har man som idrettsmenn styrke og makt til å påvirke og skape håp blant andre. Jeg kjenner at muligheten nå
er å spørre så mange som mulig om støtte og øke omfanget av hjelp til Japan.
Jeg ber dere, fra en idrettsmann til en annen, at dere som en nasjon kan bidra til å støtte og gi oss en hjelpende hand.
Dermed vil jeg komme med en oppfordring:
1. Send din personlige oppfordring for de som er rammet av denne tragedien til indo@toppvolley.no
2. Bruk media for å la din stemme bli hørt og oppfordre til å bidra med hjelp som kommer japanske hjelpeorganisasjoner til gode.
3. ToppVolley Norge vil starte en innsamlingsaksjon i hallen og sende bidraget til Japan i regi av Norges Røde Kors.
Jeg tror de norske volleyballspillerne har muligheten til å bidra til å gi Japan nytt håp. Med vår vilje og innflytelse er jeg sikker på at vi alle kan utgjøre en forskjell.
I dag starter nedtellingen for de Olympiske Leker I London. Mange olympiske utøvere, også meg, blir nå rammet av denne tragedien.
Derimot vil vi som nasjon gjøre vårt ytterste for å gjenreise. Som utøvere og trenere gir vi aldri opp. Japan vil aldri gi opp.
Gjennom idrett vil vi reise oss igjen.
Jeg ber dere hjelpe Japan.”With the Power of Athletes”.
Med vennlig hilsen,
Haruya Indo