Publiserte artikler
EM-kvalifisering
I dag innledes prosessen som vil føre fram til at 16 lag til slutt er kvalifisert til EM-sluttspillet i 2013. Sluttspillene skal gå i Polen/Danmark for mennene, i Sveits/Tyskland for kvinnene. To kvinnelag og ti herrelag skal denne helgen og neste spille borte-hjemmekamper for å avgjøre hvilke lag som går inn i puljespillet i september i neste runde av kvalifiseringen. Det er de dårligst rankede av de påmeldte europeiske lagene som må spille denne første runden (Norge er som kjent ikke påmeldt). I kvinneklassen møtes Latvia og Kypros. I klassen for menn får vi følgende oppgjør:
Kypros-Romania
Andorra-Israel
Albania-Storbritannia
Sveits-Kroatia
Luxembourg-Sverige
For oss nordboere vil nok det mest interessante være å følge våre nordiske naboer. Danmark er som kjent direkte kvalifisert i egenskap av arrangør, og Sverige bør ha en god mulighet til å vinne dobbeltoppgjøret, der Tim Kaaber skal dømme kampen i Sverige neste helg. De vil i så fall gå inn i neste runde i gruppe E, som eller består av Slovenia, Tyskland og Ukraina.
De andre gruppene ser slik ut:
Gruppe A: Tyrkia, Portugal, Hviterussland og vinneren av Albania – Storbritannia
Gruppe B: Estland, Belgia, Nederland og vinneren av Andorra – Israel
Gruppe C: Tsjekkia, Østerrike, Makedonia og vinneren av Sveits – Kroatia
Gruppe D: Finland, Hellas, Montenegro og vinneren av Kypros – Romania
Gruppe F: Frankrike, Spania, Latvia og Ungarn
Det svenske laget finner du her, og du kan lese mer forhåndsomtale her og her. Resultatene kommer her.

Denne nettsiden er et forsøk på å informere litt om det som skjer i volleyballverden. Vi vil komme med informasjon med ujevne mellomrom, men har ingen intensjoner om å være oppdatert til enhver tid.

