Publiserte artikler
VM-troppene klare
De 24 lagene som skal delta i mennenes VM i Italia senere i måneden, har nå offisielt kunngjort sine tropper. Hvert land kan registrere 20 navn, og tolker vi FIVBs hjemmesider riktig, kan lagene ta med alle disse til VM. Og regelverket tilsier da at inntil 14 av disse kan stille i hver kamp, så sant to av dem er liberoer.
En del av de mest kjente spillerprofilene har stått over konkurranser i sommer for å pleie småskader og komme i toppform. Lag som Serbia, som lot Nikola Grbic og Ivan Milkovic hvile i sommerens World League, har fått disse tilbake. Og Russlands libero Verbov vil nok forsterke laget, likeså Frankrikes Antiga. Brasil har imidlertid ikke fått sin berømte libero Sergio skadefri, men Mario bør være en god erstatter, han ble tross alt kåret til beste libero i World League.
Alle troppene finner du her.

Denne nettsiden er et forsøk på å informere litt om det som skjer i volleyballverden. Vi vil komme med informasjon med ujevne mellomrom, men har ingen intensjoner om å være oppdatert til enhver tid.

