Publiserte artikler
Flere norske i Stavanger
To ekstra norske par er kommet med i kvalifiseringen i mennenes Grand Slam i Stavanger i forhold til det vi meldte i går. Det er Eskil Holtan og Øyvind Wergeland, som starter sin kvalifisering i dag kl. 10:00 mot brødrene Ces fra Frankrike. Denne kampen kan følges live. Og det er Magnus Borge Johansen i par med Petter Bjørbæk. De skal møte Fuerbringer-Lucena fra USA kl. 12:00. Ellers skal Leite-Hellum møte Cunha-Thiago (BRA) kl. 11:00, og Eithun-Bernsten som skal opp mot Lochhead-Pitman (NZL) kl. 15:00.
Og så starter kvinnenes hovedrunde i dag med tre norske par. Eritsland-Treland er først ut, og på hovedbanen møter de Larissa-Juliana, førsteseedet fra Brasil, kl. 11:00. Bjørkesett-Aas spiller mot Bawden-Palmer (AUS) kl. 13:00 og Kongshavn-Tørlen har de finske søstrene Nystrøm som motstandere kl. 14:00.
Grand Slam spilles som kjent i puljer innledningsvis, så alle lagene er sikret tre kamper. Av disse spilles to i dag, og de norske jentene spiller alle kampene sine på hovedbanen. Dermed kan de også følges live. Hele kampoppsettet finner du her.

Denne nettsiden er et forsøk på å informere litt om det som skjer i volleyballverden. Vi vil komme med informasjon med ujevne mellomrom, men har ingen intensjoner om å være oppdatert til enhver tid.

