Publiserte artikler

Champions League en publikumsuksess

Publikum har strømmet til kampene i Champions League denne sesongen og satt ny tilskuerrekord. Til tross for at det deltar fire færre kvinnelag enn i fjor, har det vært en tilskuerøkning på 8,2 % totalt for de innledende rundene, noe som gir et samlet publikumstall på 247.368.

Polske SKRA Belchatow er en svært viktig bidragsyter til dette tallet. På de tre hjemmekampene har de hatt et snitt på over 11.000 tilskuere pr. kamp, noe som trolig også hadde mye å si når CEV skulle oppnevne arrangør for final four.

Hos kvinnene var det russiske Universitet Belgorod som dro flest tilhengere. 11.600 møtte opp for å se de tre hjemmekampene. Når vi også vet at svært mange følger kampene på laola1.tv, er det ingen tvil om at CEV har funnet et attraktivt produkt med Champions League.

Legg igjen en kommentar